Omurilik felcine dikkat çekmek için dünya genelinde 34 farklı şehirde aynı anda koşulan “Wings For Life World Run”ın Türkiye ayağı, İzmir’de düzenlenecek. 8 Mayıs 2016 tarihinde 34 ülkede, 6 kıtada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run’ın İzmir ayağı saat 14:00’te başlayacak. Organizasyonun tanıtımı için Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen basın toplantısına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Wings For Life World Run Spor Direktörü Colin Jackson, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Genel Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya ve Engelsiz İzmir Kongre Başkanı Levent Köstem ile Wings for Life elçileri  takım kaptanımız İnanç Koç,  oyuncumuz Kenan Sipahi ve milli sporcular Şahika Ercümen,  Ahmet Arslan  katıldı.

05

Toplantıda söz alan oyuncularımız şunları söyledi;

01

İnanç Koç : “Güzel İzmirimizi Avrupa’nın en büyük organizasyonu Euroleague’de temsil eden Pınar Karşıyaka olarak sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyoruz.  Takım olarak 8 Mayıs’ta o yarışta yerimizi alacağız.”

08

Kenan Sipahi : “Ben bir basketbolcu olarak sahada maç kazanabilmek için koşabilmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Bu nedenle koşamayan insanların tedavisi için ne kadar katkıda bulunabilirsek o kadar mutlu olacağız.”

 

Wings for Life World Run’ın Gündoğdu Meydanı’ndan başlayacak İzmir ayağına 5000 koşucunun katılması bekleniyor.8 Mayıs’da Izmir’de düzenlenecek olan “Wings for Life World Run” a 10 tekerlekli sandalyeli bireyi ile  Euroleague One Team için düzenlediğimiz proje dahilinde organizasyonda yerimizi alacağız.