Bir süredir gündemi meşgul etmekte olan bir konu hakkında açıklama yapma gereği doğmuştur.

2016 / 17 Sezonu başlangıcında vurgu yaptığımız ‘Türk Basketbol’ unda %50 Yıl’ temasının bir parçası olarak Ağustos ayı içerisinde, bir forma tasarımı üzerinde çalışılmıştır. Tasarımda, 50 yıl içerisinde kazanılmış 86-87 ve 2014-15 Sezonları şampiyonluklarında emeği geçenlerin isimlerinin de yer verilmesi görüşülmüş, ve bu tasarım renk, model, logo yerleşimi, yazım karakteri, olursa isimler ( orada yer alan isimlerin eksiği fazlası düşünülmeksizin ) dizilimi gibi konuların örneği olması adına 1 adet numune hazırlatılmıştır. Ancak bu konu Eylül ayı başında birkaç sebepten kaynaklı olarak iptal edilmiş ve rafa kalkmıştır. Konu birkaç kez gündeme gelmiş olsa da proje yürütülmemiştir.

Ancak son dönemde kim tarafından çekildiği bilinmeyen bir fotoğraf, kanımızca maksatlı ve art niyetli olarak sosyal mecrada paylaşılmış ve yine gerçeği yansıtmayan yorumlar ile konu aslından çok başka yönlere çekilmiş, Karşıyaka Spor Kulübü’ ne gerek maddi ve gerekse de manevi olarak emek harcamış bir çok kişiyi rencide etme noktasına varmıştır.

Hiç kimsenin verdiği emek ve katkıyı, hiçbir başka kimsenin tartma, değer biçme, yargılama, yorum yapma gibi bir hakkı olmadığı ve olamayacağı inancından yola çıkarak, art niyetli tavır ve tutum içerisinde yorum yapanları kınadığımızı bildirir, hayata geçmemiş ve fikir aşamasında kalmış bir projenin farklı emelleri olanlara imkan tanımasına sebebiyet vermemizden dolayı üzüntümüzü belirtiriz.

 

Karşıyaka Spor Kulübü

Basketbol Şube