Dünyanın dört bir yanında omurilik felcine yönelik araştırmalarını desteklemek amacıyla düzenlenen “Wings for Life World Run” 24 ülkede dördüncü kez koşuluyor.  7 Mayıs Pazar günü  tüm dünyada 24 farklı lokasyonda startı verilen  Wings for Life World Run’ın İzmir’de yapılan Türkiye ayağında Karşıyaka One Team 780 gönüllü koşucusuyla yerini aldı.

unnamed (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015 yılında engelli bireylerin önünden engelleri kaldırmak ve spora teşvik etmek amacıyla Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Şubesi tarafından kurulan Karşıyaka One Team Gönüllü Koşu Takımı  8 ay boyunca çeşitli antrenmanlarla 15 tekerlekli sandalyeli bireyi ve onlarla birlikte koşacak olan 20 gönüllü koşucumuzu, eğitmenlerimiz Mert Onaran ve Gökmen Aras önderliğinde her geçen gün artan katılımcılarla birlikte Wings For Life World Run’a hazırladık.

unnamed (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wings For Life World Run Türkiye ayağı şampiyonu 57.51km. ile sporcumuz Veysi Aslan olurken, Tekerlekli Sandalye kategorisi Kadınlarda Ece Aytaç 25.69km. Erkeklerde Özgür Yetkin 32.1 km.lik performansla 1.lik kazandılar. Aynı zamanda genel klasmanda atletlerimizden Mehmet Aydıngör 2. Üzeyir Söylemez 4. ve tekerlekli sandalye kategorisinde Okan Aracagök 2. oldu.

P-20170507-02831_HiRes JPEG 24bit RGB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etkinlik öncesi ana sahne de geçen yıl olduğu gibi yine Kalbimizin Ritmi İşitme Engelli Dans Ekibimiz ile yer aldık.

unnamed (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geçtiğimiz yıl 364 koşucumuzla katıldığımız ve Türkiye’nin 2.Dünya’nın en büyük 6. Koşu takımı olduğumuz organizasyonda bu yıl 780 kayıtlı koşucumuzla Türkiye’nin en büyük koşu takımı olmayı başardık.

unnamed (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir Down Sendromu Derneği, Kalbimizin Ritmi İşitme Engelli Dans Ekibi, Değişim Liderleri Derneği, Karşıyaka Tekerlekli Sandalyeli Basketbol Takımı ve Karşıyaka Duymazlar Spor Kulübü ile bir araya gelerek tek bir takım olarak yine Wings for Life World Run Izmir’de yerimizi aldık.

unnamed (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Desteklerinden dolayı Karşıyaka Belediyesi’ne, sponsorlarımız usateamfans.com, Pınar Protein Süt, Yelkenbiçer Petrol“Never Give Up On Your Dreams” Vakfına, reeder ve n11.com ‘a teşekkür ederiz.