Pınar Karşıyakamız Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki  24. hafta maçında 08 Nisan Pazar günü Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda Yeşilgiresun Belediyespor’u konuk etti. 17:00’da başlayan karşılaşmadan Takımımız 77-71 galip ayrıldı. Kennedy 14 sayı, 8 ribaund, 8 asist; Waters 16 sayı, 4 ribaund, 6 asist; Egemen 10 sayı, 4 ribaund, 8 asist ile günün iyi performanslarını sergileyip galibiyette önemli rol oynadı. Sakatlığı bulunan Berk karşılaşmada forma giymedi.

Karşılaşma karşılıklı basketler ile başladı. Takımımız ilk beş dakikada (16-10) ile önde tamamladı. Erdi’nin iyi savunmasının Takımımıza direnç verdiği çeyrekte Banic’in de oyuna katkısı ile ve Kennedy’nin basketi ile çeyrek (24-14) üstünlüğümüz ile tamamlandı.İkinci çeyreğe Jefferson ile etkili başlayan rakip takıma karşı Egemen’in mükemmel oyunu ile karşılık veren Takımımız ondördüncü dakikayı (30-22)’ye getirdi. Woods’un üç sayılık basketi ile çeyreğin bitimine üç dakika kala (37-26) ile önde geçildi. Kalan dakikalarda karşılıklı sayılar geldi ve ilk yarı (44-35) Takımımızın üstünlüğü ile geçildi.Üçüncü çeyrekte dağınık bir maç vardı. Düzensiz hücumlar yapan Takımımız ve Yeşilgiresun kötü setler oynasa da karşılıklı sayılar ile geçen çeyrek bitimine üç dakika kala (57-45) üstünlüğümüz ile geçildi. Karşılıklı sayılar devam etti ve çeyrek (59-49) üstünlüğümüz ile tamamlandı.

Son çeyreğe oldukça çekişmeye sahne oldu. Rakip takım son çeyreke etkili savunma ile başladı. Karşılık veremeyen Takımımız sayı bulamayınca maçın bitimine dört dakika kala 12-3’lük seri yakalayan Yeşilgiresun skoru (62-61)’e getirdi. Rakip takımın top kayıpları ile Waters’ın etkili oyunu ile iki dakika kala skoru tekrar 10 sayı faka çıkardık (73-63). Takımımız hücumda bocalayınca rakip takım tekrar 8-0’lık bir seri yakaladı ve skor 35 saniye kala (73-71)’e geldi. Metin’in vazgeçmeden özgüvenle attığı üç sayılık atışlar sonrası bulduğu isabet ile skor (76-71)’e geldi. Son topta Waters’a yapılan faul sonrası 1 sayı daha bulan Takımımız karşılaşmayı (77-71) galip tamamladı.