26 Mayıs Cumartesi Günü Saat 17:00’da Mavibahçe AVM Etkinlik Alanında İZEV Vakfı ile bir araya geldik.

Etkinliğe Pınar Karşıyaka’mızı temsilen Yardımcı Antrenör İnanç Koç, Takım Kaptanımız Erdi Gülaslan, Altyapı oyuncumuz ve U18 Milli Takım Kampına katılmaya hazırlanan Kılıçarslan Şenkahya ile Medya ve İletişim Sorumlumuz Oğuz Türkdönmez katıldı.

Projenin yaratıcısı ve İzev Vakfı marka danışmanı Hakan Kural; sergi açılış konuşmasında;
Bu projenin ülkemizden dünyaya açılarak tüm dünyadaki farklı bireylerin sesi olacağını ve Roger Waters gibi dünya starlarının bile bu projeyi The Wall gibi önemli bir eseri vererek desteklediğini belirtmişti.

Temsilcilerimiz “Hayvanlar ve Biz” sergisini gezdikten sonra, İzev Vakfı’nın Marka Danışmanı Hakan Kural, Vakıf Koordinatörü Merve Kılıç, Sergi Küratörü İsmail Tan Aytıs ile Elif Yavuz’a imzalı Pınar Karşıyaka forması hediye etti.

 

Farkındalık için Yaşam Hakkı-Duvar (The Wall) klibiyle sosyal medyada büyük toplumsal etki yaratan ve bir ayda 2.5 milyon kişi tarafından izlenen klibiyle bu özel proje;

İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nın (İZEV) Nadir Metal aracılığıya hazırladığı ve dünyada ilk kez kendi altınları hazırlanan “Sanat ve Biz” projesinin devamı niteliğindeki “Hayvanlar ve Biz” sergisi  Mavibahçe AVM’ de ziyarete açıldı.

 

“Hayvanlar ve Biz” projesi kapsamında Pink Floyd grubu ve Roger Waters da “Hayatın her alanında biz de varız!” mottosuna “Another Brick in the Wall” şarkısıyla destek verdi. Şarkının Türkçe versiyonu Selda Bağcan, Funda Arar, Kubat, Koray Avcı gibi sanatçılar tarafınsan seslendirildi. 17 Nisan’dan itibaren ilk 3 haftada yaklaşık 2 milyon kişi tarafından izlenen şarkının klibinde de kameralar karşısına geçen İZEV’li gençler zihinlerdeki duvarı yıkmayı amaçlıyor

Dünyada farkındalık adına bir ilk olan bu proje kapsamında engelli olarak tanımlanan bireylerin, görsel dili yeni nesil bir anlatımla bütünleşerek, İzev Vakfı öncülüğünde tüm dünyaya savunduklari yaşam hakkı ifade edilmektedir. İZEV  Vakfı, dünyadaki en büyük azinlik olarak farklı bireylerin tek ses olmasının gerekliliğini ve negatif yada aşırı pozitif ayrımcılık yapılmadan hayatın her alanında eşit ve özgür yaşama hakkı vakıf Koordinatörü Merve Kılıç tarafından ifade edilmektedir.