Pınar Karşıyaka’mızın düzenlediği Karşıyaka Turnuvası, Pınar Karşıyaka – Türk Telekom maçı ile start aldı.

Maça etkili başlayan Karşıyaka’mız, Telekom’a kolay sayı şansı vermedi. Erving Walker ve Tayfun Erülkü’nün etkili oyunlarıyla öne geçen Karşıyaka karşısında Vladimir Stimac ile pota altından sayılar bulan Ankara temsilcisi, ilk çeyreği 25-20’lik skor ile 5 sayı geride tamamladı.

Topu iyi paylaşan ve savunmasını sertleştiren Telekom, 2. Çeyrek başında Karşıyaka’ya kolay sayı şansı vermedi. Erving Walker ve Berk Uğurlu’nun dış şutları ile etkili olan Karşıyaka, pota altı savunmasında bir süre zorlandı. Deividas Gailius’un dış şutları ile farkı 7 sayıya kadar çıkaran Karşıyaka, devreyi 47-43 önde tamamladı.

İkinci yarıya pota altında etkili başlayan takımımız, Tayfun Erülkü ve Kameron Chatman ile sayılar buldu ve farkı çift hanelere taşıdı.(63-52) TJ Campbell’ın şutları ile etkili olan Ankara temsilcisi, çeyrek sonuna doğru birçok hücumdan boş döndü. Telekom, Reggie Redding ile farkı 6 sayıya kadar düşürdü, 3. Çeyrek 71-65 sona erdi.

Reggie Redding ve TJ Campbell’ın etkili oyunları ile farkı 1 sayıya kadar düşüren Telekom, savunmasını da sertleştirdi ve Pınar Karşıyaka’mıza kolay sayı şansı vermedi. Karşılaşmanın son dakikasında 90-91 öne giren Telekom karşısında son saniyede faul alan takımımız, karşılaşmayı Berk Uğurlu’nun elinden bulduğumuz serbest atışlarla 92-91 galip tamamladı.


Karşılaşmanın en skorer ismi Telekom’dan 23 sayı ile Sylven Landesberg olurken, Karşıyaka’mızda Berk Uğurlu ve Erving Walker 19’ar sayı üretti.