Bu sene ilk defa düzenlenen Karşıyaka Turnuvası’nın son gününde Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda Saat: 17:00’da başlayan karşılaşmada Pınar Karşıyaka’mız Galatasaray’ı konuk etti.

Karşıyaka’mız  Galatasaray karşısında maça taraftarımızın da desteğiyle hızlı başlayan taraf oldu. Özellikle Assem Marei’nin pota altındaki etkili oyunuyla sayılar bulan Karşıyaka’mız maçın ilk çeyreğini 20-17 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe daha istekli başlayan taraf Galatasaray oldu.Çekişmeli geçen ve liderliğin tam yedi defa el değiştirdiği ikinci çeyrekte harika bir reaksiyon gösteren Pınar Karşıyaka’mız  maça tekrar ağırlığını koydu ve devrenin bitimine 3’20” kala skoru 37-28’e getirdi. Özellikle Tayfun Erülkü’nün etkili oyunuyla Sarı Kırmızılı ekibe geri dönüş fırsatı vermeyen Karşıyaka’mız devre arasına 48-35’lik skorla önde girdi.

Üçüncü çeyreğe etkili başlayan Galatasaray farkı beş sayıya kadar indirse de takımımız gösterdiği reaksiyon ile bir ara farkı on altı sayıya kadar yükseltti(65-49). Çeyreğin sonlarına doğru oyunun içine tekrardan dönmek isteyen Sarı Kırmızılılar çeyreği 65-55’lik skorla on sayı geride bitirdi.

 

Oyunun final bölümünde diğer çeyreklere göre kısmen daha rahat gözüken takımımız çeyreğin sonlarına doğru Assem Marei’nin etkili oyunu ile, Galatasaray’ın oyunun içerisinde kalma planlarını bozdu  ve birincisi düzenlenen Karşıyaka Turnuvası’nın son gününde 81-69’luk skorla gülen taraf Pınar Karşıyaka’mız oldu.