6-7-8 Eylül Tarihlerinde Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda ilk defa düzenlenen Karşıyaka Turnuva’sının tamamlanmasının ardından turnuvaya katılan ve Avrupa’da oynayacak olan rakiplerimize Avrupa Kupalarında başarılar dileriz.

Sezon öncesi taraftara açık olarak oynanan turnuvada, ilk gün rakibimiz; Türk Telekom olmuştu. Çekişmeli geçen karşılaşmanın son saniyesinde Berk Uğurlu’nun kullandığı serbest atışlardan bulduğumuz sayılarla rakibimizi 92-91 mağlup eden taraf olmuştuk.

 

Turnuvanın ikinci gününde ise rakiplerimiz Türk Telekom ve Galatasaray karşılaşmıştı. Özellikle pota altında etkili olan Sarı Kırmızılılar karşılaşmanın çoğunluğunu önde götüren taraf olmuştu. Bitime son 10 saniye kala eline geçen fırsatı değerlendiremeyen Türk Telekom karşılaşmadan 81-79’luk skorla mağlubiyetle ayrılan taraf olmuştu.

Turnuvanın üçüncü gününde tekrar parkeye çıkan Pınar Karşıyaka’mız  turnuvadaki diğer rakibimiz Galatasaray ile karşılaştı. Karşılaşmanın büyük bir bölümünü önde götürdüğümüz müsabakada Galatasaray’ın özellikle 3. Çeyrek ortasında verdiği tepkiye müthiş reaksiyon gösterdik ve rakibimizin öne geçmesine izin vermedik.

 

Karşıyaka Turnuvasına katılan takımların baş antrenörleri organizasyon ile ilgili neler söyledi?

Burak Gören, Türk Telekom:

“Öncelikle İzmir’de bulunmak çok mutluluk verici. Karşıyaka Spor Kulübü basketbola önem veren, yatırım yapan; basketbol camiası için önemli bir kulüp. Basketbolu bilen seyirci önünde basketbol oynamak çok güzel.Bütün karşılaşmalar resmi maç kıvamındaydı.

Turnuvada yer alan tüm kulüplere ve bu turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kendi adımıza verimli bir turnuva geçirdiğimizi düşünüyorum. Avrupa Kupaları’nda yer alan üç takımın bir arada olması bizim ve rakiplerimiz için önemliydi.

Buradan bizi çok güzel ağırlayan ve gösterdikleri misafirperverlikle evimizde hissettiren Karşıyaka Spor  Kulübü’ne ve organizasyonda bize yardımcı olan tüm personele çok teşekkür ederiz.” dedi.

Ertuğrul Erdoğan, Galatasaray:

“Her şeyden önce Karşıyaka Spor Kulübüne çok teşekkür ediyorum çünkü bizim için çok değerli iki tane maçı bizlere imkan sunarak oynamamızı sağladılar ve bizim içinde çok değerli iki maç oldu sezon öncesinde. Çok yeni bir kadro bizim kadromuz diğer takımlar gibi elbette fakat biz biraz daha geç bir araya geldik ama bu iki maçtan bence yaptığımız hatalardan çok önemli dersler çıkardık.

Bu güzel atmosferi yaratan Karşıyaka Taraftarı’na çok teşekkür ediyorum çünkü gerçekten basketbolu iyi bilen, iyi basketbol izlemekten keyif alan ve takımın kalibresi ne olursa olsun Karşıyaka’yı sonuna kadar destekleyen taraftar var.

Bizim açımızdan da aslında prova gibi bir maçtı çünkü özellikle Avrupa’ya yeni gelen oyuncularımız hem bu zorlu sahadaki maçı oynadılar hem de taraftarı görmüş oldular dolayısıyla tekrardan ben Karşıyaka Spor Kulübü’ne teşekkür ediyorum.

Hem Türk Telekom hem Pınar Karşıyaka ve BSL’deki tüm diğer takımlara herşeyden önce sağlıklı güzel bir sezon diliyorum, ümit ediyorum herkes hedeflediği hedeflere sağlıklı bir şekilde ulaşır.” dedi.

Özhan Çıvgın, Pınar Karşıyaka:

“Karşıyaka turnuvası bizim açımızdan verimli geçti diyebilirim. Şu ana kadar çalıştığımız ve üzerinde durduğumuz detayları sahada uygulayıp test etme fırsatı bulduk. Kadromuz eksik olmasına rağmen ligin önemli ekiplerinden Türk Telekom ve Galatasaray karşısında takım olarak iyi reaksiyon verdiğimizi düşünüyorum ve takım olma yolunda iyi adım attık.

Teknik ekip ve oyuncu grubu olarak camiamızın bizden beklentisinin farkındayız. Oyuncularım çok istekli ve özverili bir şekilde çalışıyor ve hepsinin tek amacı beklentileri karşılamak. Hedefleri olan ve genç bir oyuncu grubuna sahibiz, Karşıyaka’nın muhteşem taraftarının beklediği, istediği mücadele seviyesi yüksek geri adım atmayan bir takım olacağız.” dedi.