18. Uluslararası Crowne Plaza Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası, B Grubu açılış maçında Tofaş Spor Salonu’nda Saat: 16:30’da Pınar Karşıyaka ve Gaziantep Basketbol karşı karşıya geldi.

Dış atışlardan istediği isabetleri bularak maça başlayan Antep karşısında İlkan Karaman ve Assem Marei ile pota altında etkili olduk. İlk bölümde yaptığımız top kayıplarını iyi değerlendiren Antep, öne geçmeyi başardı. Delroy James ve Shaq McKissic ile sayılar bulan Gaziantep, özellikle kısa oyuncular üzerinde baskı kurdu. Alan savunmasına çözüm üretemeyen takımımız, 6 sayı geri düştü. Çeyrek 26-22 Antep üstünlüğü ile sona erdi. İlk çeyrekte ribaundlarda 8-3 geride olan Gaziantep Basketbol, buna karşılık serbest atış çizgisinden 10/11 ile isabet kaydetti. 11 sayı üreten Shaq McKissic, ilk çeyreğin en skorer ismi oldu. Kaf Kaf’ta ise Assem Marei, ilk çeyreği 6 sayıyla tamamladı.

2. Çeyreğe yine etkili dış şutlarla başlayan Antep, farkı çift hanelere çıkardı. Çeyreğin başında hücumlardan boş dönen Pınar Karşıyaka’mız, savunmada da büyük sıkıntı yaşadı. Topu iyi çeviren Antep, dış şutlardan istediği isabetleri bulmaya devam etti. Savunmada büyük sıkıntı yaşayan takımımız, hücumlardan da boş dönünce 19 sayı kadar geriye düştü. Geri koşmakta sıkıntı yaşayan Karşıyaka, devreyi 30-49 geride tamamladı. Devre sonunda İzmir temsilcisi 1/10 ile üçlük atarken, Antep üç sayı çizgisinin gerisinden 7/13 isabet buldu.

Gaziantep’in adam değişerek savunmasına çözüm üretemeyen takımımız, çeyrek başında hücumlardan boş döndü. Savunma direnci de düşen Pınar Karşıyaka’mız karşısında Antep, dış şutlardan bulduğu isabetler ile farkı açmayı sürdürdü. Fiziksel olarak oyuncularımıza üstünlük sağlayan Antep’te çeyreğin sonuna doğru hücum ritmi biraz düştü ve çeyrek 51-65 Antep üstünlüğü ile sona erdi.

Dış şutlardan istediği isabetleri bulmaya devam eden Gaziantep, takımımıza baskı kurmaya devam etti. Shaq McKissic ve Phil Greene ile sayılar bulmaya devam eden Antep farkı tekrar açtı. Hücumlardan boş dönmeye devam eden Pınar Karşıyaka’mız, savunmada da istediği direnci gösteremedi. Karşılaşma 68-97 Antep galibiyetiyle sona erdi.

Cevat Soydaş Turnuvası’nda 20 Eylül Saat: 16:30’da ikinci maçımızda Sakarya BŞB. takımı karşısına çıkacağız.

Karşılaşma Tivibuspor ekranlarından ücretsiz olarak yayınlanacak.