Pınar Karşıyaka’mız tarafından düzenlenen, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda Saat 18:00’da oynanan Pınar Cup’ın ilk gününde  Tofaş’ı ağırladık.

Pota altında etkili olan takımımız, maça 6-0’lık seri ile başladı. Dış şutlardan bulduğu isabetler ile çeyrek bitimine 5 dk kala öne geçen Tofaş, Kyle Weems ile sayılar buldu. Bitiricilikte sıkıntı yaşayan Karşıyaka, bir süre hücumlardan boş döndü. İletişim problemlerinden kaynaklı hücumda etkili olamayan Pınar Karşıyaka’mız, 6 sayı geriye düştü. Kameron Chatman ve Egemen Güven ile pota altında sayılar bulan takımımız, farkı düşürdü ve ilk çeyrek 12-14 Tofaş üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğe sert savunma ile başladık ve skoru eşitledik. Egemen Güven ile pota altında sayılar bulan Pınar Karşıyaka’mız karşısında hücumda üretmekte zorlandı. Ribaundlarda üstünlük sağlayan takımımız, farkı 1 sayıya kadar düşürdü. Diante Garrett ile sayılar bulan Tofaş, Karşıyaka’mızın ön alandaki baskısından çabuk kurtuldu ve farkı 7 sayıya kadar çıkardı. Geri koşmakta zorlanan takımımız, Tofaş’a pota altında kolay sayı şansı verdi. Devre 29-38 Tofaş üstünlüğü ile sona erdi.

Kenny Kadji ile sayılar bularak 3. Çeyreğe başlayan Tofaş karşısında Erving Walker ve Deividas Gailius ile etkili olduk ve savunmada sertliğinden ödün vermedi. Farkı 4 sayıya kadar düşüren takımımız, dış şutlardan da istediği isabetleri buldu. Assem Marei ile pota altında etkili olan ve savunmadaki direncini devam ettiren Karşıyaka’mız, çeyrek bitimine 1 dk kala skoru eşitledi. 3. çeyrek, 49-49 eşitlikle sona erdi.

Son çeyrek başında pota altı savunmasında zorlanan takımımız karşısında konuk ekip farkı tekrar 5 sayıya kadar çıkardı. Tofaş’ın savunma hatalarını iyi değerlendiren takımımız, bitime 5 dk kala Erving Walker’ın da erken bulduğu dış şutlar ile öne geçmeyi başardı. Muhsin Yaşar ile pota altında kolay sayılar bulan Tofaş karşısında top kayıpları ve basit hatalar yaptı ev sahibi ekip ve fark tekrar Tofaş lehine 9 sayıya çıktı. Karşılaşma 66-75 Tofaş galibiyeti ile sonuçlandı.

Tofaş’ta en skorer isim 18 sayı ile Muhsin Yaşar olurken, Karşıyaka’mızda Erving Walker 15 sayı üretti.