FIBA Europe Cup Eleme Turu rövanş maçında Pınar Karşıyaka evinde Boras Basket’i ağırladı.

İlk maçta elde ettiği avantajlı skorla rahat bir oyun ortaya koyan Pınar Karşıyaka sahadan 78-58 galip ayrıldı ve adını gruplara yazdırmayı başardı.

Hava atışı sonucu maça başlayan Boras Basket ilk çeyreği Pınar Karşıyaka kontrolünde sonlandırdı. İlk beş dakika karşılıklı boş ataklarla geçildi. Çeyreğin ikinci beş dakikasında Amath M’Baye’nin takımı desteğiyle takımımız farkı giderek açtı ve çeyreği 23-10 önde kapattı. Amath M’Baye bulduğu 11 sayı ile çeyreğin en skorer ismi oldu.

2.çeyreğe 13 sayılık farkla başlayan takımımız, maçın kontrolünü bırakmadı. Boras Basket’in bulduğu her sayıya cevap veren Kaf Kaf özellikle ikinci beş dakikada daha etkili bir oyun ortaya koydu ve 13 sayı farkla başladığı çeyreği 18 sayı farkla 42-24 önde kapattı. Amath M’Baye bulduğu 14 sayı ile ilk yarının en skorer ismi olurken onu 7 sayıyla David Kennedy takip etti.

2.yarıya hücumla başlayan Boras Basket çeyreğin devamında etkili bir oyun ortaya koydu ve bu da farkın erimesine neden oldu. Maçın geride kalan bölümlerinde 18 sayıya kadar çıkan fark çeyrek bitiminde 9 sayıya kadar düştü ve Pınar Karşıyaka çeyreği 55-46 önde bitirdi.

3.çeyrekte arkasına aldığı rüzgarı devam ettiremeyen Boras Basket zaman zaman yaptığı çıkışlara rağmen farkın kapanmasını sağlayamadı. Oyunun hücum yönünde özellikle maçın son bölümünde sazı eline alan Brandon Triche, takımımızın galibiyetinde önemli rol oynadı.

Brandon Triche bulduğu 18 sayıyla takımının en skorer ismi olurken, Amath M’Baye bulduğu 16 sayıyla galibiyetin mimarlarından oldu.