ING Basketbol Süper Ligi 4.hafta maçlarında ekibimiz evinde Sigortam.net İtü Basket’i ağırladı. Ligde namağlup yoluna devam eden ekibimiz maçtan 105-67’lik bir skorla galip ayrıldı ve namağlup serisini devam ettirdi.

Maça başlayan Sigortam.net İtü Basket maçtan çok erken koptu. Özellikle Pınar Karşıyaka’nın hücumdaki baskınlığına bulduğu sayı şanslarına değerlendirip karşılık veremeyen İstanbul ekibi çeyreğin 2. beş dakikasına girmeden büyük fark yedi. Özellikle Brandon Triche’nin 11 sayılık etkili oyunuyla ekibimiz çeyreği 30-9’luk skorla kapattı.

2.çeyreğe ilk çeyrekteki kadar etkili başlayamayan Pınar Karşıyaka çeyreğin devamında seyir zevki yüksek bir oyun ortaya koydu. Sigortam.net İtü’de Archie Goodwin farkın kapanması için elinden geleni yaptı ancak etkili olamadı. Çeyreğin ikinci beş dakikasında baskın bir oyun ortaya koyan Tony Taylor farkın açılmasında önemli bir etken oldu. Ekibimiz soyunma odasına 32 sayılık farkla 60-28 önde girdi. Brandon Triche bulduğu 11 sayıyla ilk yarını en skorer oyuncusu oldu.

Pınar Karşıyaka 3.çeyreğe hücum anlamında etkili başlayamadı. Özellikle Sigortam.net İtü Basket’in boyalı alan savunmasını etkili yapması sonucunda 2.çeyrek kadar etkili bir hücum ortaya koyamadı ancak çeyreğin devamında dış şutları yüzdeli kullanan ekibimiz sayı anlamında açıldı. Özellikle Onuralp Bitim’in çeyrekteki etkili oyunu hücumu kuvvetlendirdi. Ekibimiz çeyreği 84-46’lık skorla kapattı.

Maçın başından itibaren oyunun kontrolüne ele alan Pınar Karşıyaka son çeyrektede kontrolü bırakmadı. Onuralp Bitim’in etkili oyunu ekibimizin oyununu güçlendirdi. Son çeyreği daha kontrollü daha sakin oynayan Pınar Karşıyaka maçtan 105-67’lik skorla ayrıldı.

Onuralp Bitim bulduğu 24 sayıyla maçın en skorer ismi olurken Brandon Triche bulduğu 19 sayıyla galibiyetin önemli mimarlarından oldu.