FIBA Europe Cup 4.Hafta karşılaşmlarında ekibimiz Spirou Basket’i ağırladı.

Ekibimiz etkili bir oyun ortaya koydu ve maçı 92-54 önde bitirdi. Pınar Karşıyaka bu galibiyetiyle FIBA Europe Cup E Grubu’nda liderliğe yükseldi.

İki ekipte mücadeleye savunma anlamında agresif başladı. Bu agresifliği kıran Pınar Karşıyaka oldu. Çeyreğin ikinci beş dakikasına girilirken ekibimiz boyalı alana çok rahat girmeye başladı. Sayı bulmakta zorlanmayan Kaf Kaf farkı kendi lehine rahatlattı. Çeyreğin son iki dakikalık bölümünde etkili olmaya başlayan Spirou Basket bu etkinliğini devam ettiremedi ve çeyreği 25-14 geride kapattı. Brandon Triche bulduğu 10 sayıyla çeyreğin skorer ismi oldu.

2.çeyreğe ilk çeyreğe nazaran daha tutuk başlayan Kaf Kaf, daha etkili bir oyun ortaya koyan Spirou Basket karşısında sayı bulmakta zorlandı. Özellikle oyunu boyalı alanda oynamak isteyen Kaf Kaf istediği sayıları bulamadı ancak maçın başından beri gününde olduğu hissettiren Yunus Sonsırma dümene geçti ve Pınar Karşıyaka tekrar etkili oyununu ortaya koymaya başladı. Özellikle çeyreğin ikinci beş dakikasında Spirou Baskete karşılık veren ekibimiz maç içinde tek haneye düşen farkı tekrar çift haneye çekti ve soyunma odasına 47-31 üstünlük ile gitti. Yunus Sonsırma bulduğu 11 sayıyla ilk yarının en skorer ismi oldu.

Metecan Birsen’in smacıyla açılan ikinci yarı ekibimiz için gayet etkiliydi. Özellikle Metecan Birsen ve Jordan Morgan’ın aldıkları süreleri etkili kullanmalarıyla Pınar Karşıyaka üstünlüğünü Spirou Baskete kabul ettirdi. Spirou Basket ekibimiz karşısında ezilmesede farkın kapanmasını sağlayamadı ve çeyreği 71-41 geride tamamladı.

Ekibimizin oyun anlamında en rahat oynadığı çeyrek 4.çeyrek oldu. Spirou Basket’in maça tekrar ortak olmak adına bir oyun ortaya koymadığı ve fazlasıyla top kaybı yaptığı bu çeyrekte ekibimiz top kayıplarını çok iyi değerlendirdi ve maçı 38 sayı farkla 92-54 önde bitirdi. Dj Kennedy bulduğu 15 sayıyla takımının en skorer ismi oldu.