FIBA Europe Cup L Grubu 4.Hafta karşılaşmalarında ekibimiz Hollanda ekibi ZZ Leiden’i ağırladı.

Ekibimiz adına rahat geçen maçta süpriz olmadı ve sahadan 112-76 galip ayrıldık.

Ekibimiz maça Tony Taylor, Brandon Triche, Metecan Birsen, Amath M’Baye ve Jordan Morgan beşiyle başladı.

Ekibimiz Hollanda ekibi karşısında maça çok rahat başladı. Sayı bulmakta zorlanmayan Kaf Kaf ZZ Leiden sayılarına fazlasıyla karşılık verdi. Özellikle üç sayı çizgisi gerisinde etkili bir oyun ortaya koyan Amath M’Baye ilk çeyrekte ekibimizin en büyük hücum silahı oldu. Boyalı alanı savunmaya odaklanan ZZ Leiden’in savunma oyununu dış şutlarla bozan Pınar Karşıyaka ilk çeyreğin özellikle ikinci beş dakikasında Hollanda ekibini çaresiz bıraktı. Çeyreğin son iki dakikalık bölümünde hücum etkinliğide düşen ZZ Leiden ekibimize reaksiyon gösteremedi ve çeyrekten 30-21 mağlup ayrıldı.

İkinci çeyreğe özgüvenli başlayan ekibimiz ilk beş dakika itibariyle ZZ Leiden potasını adeta ablukaya aldı. İlk beş dakika itibariyle 12 sayı bulan ekibimiz, Hollanda ekibine sadece 6 sayılık bir şans tanıdı. Çeyreğin ikinci beş dakikasına daha iyi başlayan taraf ZZ Leiden oldu. İlk beş dakikada sadece 6 sayı bulabilen Hollanda ekibi çeyreğin bitimine 2.23 dakika kala 13 sayı buldu Ve skoru 45-41’e getirdi. Çeyreğin ikinci beş dakikası daha başa baş bir mücadeleyle geçilirken ZZ Leiden daha konsantre bir oyun ortaya koydu. Pınar Karşıyaka ZZ Leiden’in sert reaksiyonuna rağmen şans tanımadı ve soyunma odasına 49-46 galip gitti.

İkinci yarıya hızlı başlayan ZZ Leiden skoru beraberliğe kadar getirdi ancak ekibimiz çok çabuk reaksiyon verdi. Özellikle Jordan Morgan ve Amath M’Baye’nin etkili oyunu Pınar Karşıyaka’ya çok yardım etti ve ekibimiz çeyreğin bitimine 5.30 dakika kala skoru 63-52’ye getirdi. Çeyreğin ikinci beş dakikasını ilk beş dakikasına nazaran daha etkili oynayan ekibimiz çeyrekten 78-61 galip ayrıldı.

Son çeyreğe etkili ve kendinden emin başlayan ekibimiz Hollanda ekibine ilk beş dakika itibariyle şans tanımadı. Hem 3 sayı çizgisinin gerisinden hem boyalı alanda etkili bir hücum oyunu ortaya koyan Pınar Karşıyaka adeta çeyrek bitmeden maça nokta koydu. Çeyreğin ikinci beş dakikasında üç sayı çizgisinin gerisinden adeta küçük bir resital sunan Tony Crocker farkın açılmasında önemli bir etken oldu. 12 kişilik maç kadrosunun tamamının sayı bulduğu maçta ekibimiz sahadan 112-76 galip ayrıldı.