Başantrenörümüz Ufuk Sarıca, ING Basketbol Süper Ligi’nin 17. haftasında elde ettiğimiz Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Ufuk Sarıca’nın maç sonu görüşleri şu şekilde:

“Rakibimizin durumu ve eksiklerinden ötürü çok iyi bir maç olduğunu söyleyemeyeceğim ama biz kendi oyunumuzu oynadık, kendi formumuzu koruyacak şekilde oynayarak zirvedeki yerimizi sürdürdük. Rakiplerimizin kaybettiği bir haftada avantaj elde ettiğimizi düşünüyorum. Bugünkü maçta tüm oyuncularımızı fazlasıyla kullanma şansı bulduk. Şimdi artık salı günü gideceğimiz ve Rusya’da oynayacağımız bir Enisey Krasnoyarsk maçı var, o maçın hazırlıklarına başlayacağız.”

“Bu maçın pazar günü geç bir saatte oynanmasını açıkçası mantıklı bulmuyorum. Haftanın en değerli maçı olduğunu söyleyemeyiz ve deplasman takımı olarak dönüşümüz çok geç saatte olacak ve salı günü çok uzun bir deplasmana gideceğimiz biliniyor. Dolayısıyla daha erken saatte oynayabilirdik. İki tane İstanbul takımının maçı vardı bugün, belki o daha geç bir saatte oynanabilirdi. Buralardaki maç saati düzenlemelerini biraz daha düşünerek yapmak gerek diye düşünüyorum.”