Son Haberler
  1. Metecan Birsen İki Yıl Daha Pınar Karşıyaka’da
  2. Pınar Karşıyakamız 2020-2021 Sezonunda FIBA Champions League’de Mücadele Edecek
  3. Başkanımız Turgay Büyükkarcı’dan FIBA Europe Cup’ta Sezonun İptaline İlişkin Açıklamalar
  4. Nusret Yıldırım ve Yunus Sonsırma, İki Yıl Daha Pınar Karşıyaka’da
  5. Selim Çınar: “FIBA Europe Cup Final Four’u Düzenleme Konusunda İsteğimiz ve Gücümüz Var”

KSK’da Basketbol

Pınar’lı Dönem

1998 yılından itibaren Yaşar Holding markası olan Pınar’ ın Ana Sponsorluğu ile ‘Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı’ kimliğine bürünerek bugüne dek ismini korumuştur. 2012 – 13 Basketbol Sezonu’nda Euro Challenge Avrupa Kupası dörtlü finaline ev sahipliği yapmış, final oynama başarısı göstermiştir. 2013 – 14 Basketbol sezonunda kazandığı Türkiye Kupası ile müzesine bu branştaki ilk kupayı kazandırdıktan sonra, takip eden 2014 – 15 sezonunda Cumhurbaşkanlığı Kupası ve Lig Şampiyonluğu’unu kazanmıştır.

1912 yılında Kadızade Zühtü Işıl önderliğinde kurulan Karşıyaka Spor Kulübü’ nde 1950 li yıllarda başlayan Basketbol faaliyetleri, önceleri mahalli ligler ile serüvenine başlamış olsa da, Türkiye’ de deplasmanlı liglerin başlaması ile birlikte boyut değiştirmiştir. Deplasmanlı Ligler’ in başlaması ile birlikte, bu tarihten günümüze hiç kesintisiz en üst ligde yer alma başarısı göstermiş olan Basketbol Takımı, 1986 87 Basketbol Sezonu’ nu Cumhurbaşkanlığı Kupası ve Lig Şampiyonluğu ile kapatarak, tarihindeki ilk şampiyonluğu elde etme başarısı göstermiştir.

2015 – 16 Basketbol Sezonu’ nda tarihinin en büyük başarılarından birini daha gerçekleştirmiş ve Eurolague’ de yer almıştır. İstikrarlı tarihi, kazandığı başarılar ile gerek yurt içerisinde gerekse de Avrupa’ da özel ve saygın bir kimliğe ve karaktere sahiptir.

Karşıyaka Spor Kulübü’ nde, Basketbol her zaman ilgi ile takip edilen, katıldığı her organizasyona heyecan katan bir dal olmuştur.

2014-15
Basketbol Süper Ligi Şampiyonluğu
...
2014
Cumhurbaşkanlığı Kupası
...
2014
Türkiye Kupası
...
1986-87
Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonu
...
1987
Cumhurbaşkanlığı Kupası
...