Son Haberler
  1. Metecan Birsen İki Yıl Daha Pınar Karşıyaka’da
  2. Pınar Karşıyakamız 2020-2021 Sezonunda FIBA Champions League’de Mücadele Edecek
  3. Başkanımız Turgay Büyükkarcı’dan FIBA Europe Cup’ta Sezonun İptaline İlişkin Açıklamalar
  4. Nusret Yıldırım ve Yunus Sonsırma, İki Yıl Daha Pınar Karşıyaka’da
  5. Selim Çınar: “FIBA Europe Cup Final Four’u Düzenleme Konusunda İsteğimiz ve Gücümüz Var”

Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka S.S.

Türk Basketbolu’nun en önemli mihenk taşlarından olan Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Takımı, maçlarını uzun yıllar boyunca taraftarlarının deplasman olarak adlandırdıkları Atatürk Spor Salonu’nda oynadı. Nice başarılar, zaferler, mutluluklar, hüzünler Alsancak’ta yaşandı. Ama 3000 kişilik salon Karşıyaka’ya ve Karşıyakalılara yetmiyor, her maç binlerce kişi salonun dışında kalıyordu. Türkiye’de yapılacak olan Universiade Summer 2005’in yaratmış olduğu bütçe ile hem Universiade’de oynanacak voleybol maçları için hem de Türkiye’de salon sporlarına en çok ilgi gösteren takımının ihtiyacı doğrultusunda, İzmir’in en lüks yerleşim bölgesinde bir kompleks yapılmasına karar verildi. Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu, bir kompleks tasarımı biçiminde inşa edildi. 17 Ekim 2002 tarihinde temeli atıldı. Karşıyaka Belediyesi tarafından kaba inşaatı tamamlanan kompleks, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamen hazır hale getirildi.
Universiade 2005 Yaz (Üniversite Oyunları) için hazırlanan salon, 5000 seyirci kapasitelidir. (4200 ve gerektiğinde tribünlerin altkısımlarından açılabilen 800 koltuk) Tesisin en geniş kullanım alanı olarak dikkat çeken spor salonunda her iki pota arkasında yer alan elektronik skorbordların yanısıra tavana asılı olan dört taraflı dev skorbord da, izleyicilerin salonun neresinde olursa olsunlar, oyuncuların performans detaylarını rahatlıkla görebilecekleri biçimde yerleştirildi.

2010 – 2011 sezonunda “Platin Vip Kart” adı altında yeni bir bölüm oluşturuldu. Toplam 90 koltuk kapasitesine sahip bu bölümün koltuk sahiplerine de sezon boyunca bir çok ayrıcalık verildi. Bunun dışında Gold Vip, Yeşil Vip ve Kırmızı Vip olarak ayrılan vip bölümlere de farklı özellikler verilerek, herkesin beklentileri doğrultusunda hizmet alması amaçlandı.

Toplam 11 bin 650 metrekarelik alanda kurulan tesiste ayrıca, 500 seyirci kapasiteli antrenman salonu, aletli jimnastik, aerobik, kondisyon salonları, VIP Salonu, 100 kişilik toplantı odası, basın odası,doktor odası, soyunma odaları, 20 kişilik sporcu konukevi, 800 araçlık otopark, 5 adet kafeterya, yönetsel bürolar ve sporcu kantini yer alıyor.

Salonda yer alan kırmızı koltuklar, salonun dört tarafını çevrelemektedir. Ayrıca tv kameralarının rahat çekim yapabilmesi için salonun en yüksek noktasında camlı bir kabin bulunmaktadır. Müthiş etkili bir akustiği vardır. Çevre düzenlemesi, mekan içi ferahlığı açısından nadir salonlardandır. Teknolojisi üst düzeydedir.

Universiade 2005 organizasyonu sonrasında salon Karşıyaka Spor Klübü’ne devredilmiştir. Artık sonsuza kadar Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Takımı’nın tüm başarılarına ev sahipliği yapacak ve Karşıyakalıların mabedi haline gelecek şekilde, tüm Karşıyakalıları ve misafirlerini ağırlamaktadır.

Adres ve İletişim Bilgileri
Adres: 6521 Sokak No:21 Mavişehir / İZMİR
Telefon: 0232 324 51 65
Fax: 0232 324 51 65
Seyirci Kapasitesi: 5000
Otopark Kapasitesi: 750